Знайомство із проектами-переможцями ІV Загальноукраїнського конкурсу освітніх проектів УАОД

Знайомство із проектами-переможцями  ІV Загальноукраїнського конкурсу освітніх проектів УАОД

У рамках ІV Загальноукраїнського конкурсу найкращих освітніх проектів від УАОД журі визначило по три переможці у кожній із чотирьох номінацій. Узяти участь у конкурсі могли активісти у сфері освіти дорослих, організації, освітні установи, які вже реалізували свої проекти. Переможців визначали за такими критеріями, як актуальність, інноваційність, соціальна значимість, відповідність заходів меті, ефективність інструментарію, сталість та можливість поширення досвіду.

Переможці конкурсу у кожній із номінацій отримали призи. Ті з них, хто здобули перші місця, також виступили з презентаціями в рамках Установчих зборів.

Ми в УАОД вважаємо, що для поширення корисного досвіду про нього слід розповідати. Тож детальніше розкажемо про проекти переможців Конкурсу.

Розпочнемо із проектів у номінаціях «Кращий освітній проект для осіб поважного віку» та «Кращий проект з активізації місцевих громад». Перше місце серед проектів для людей поважного віку здобув проект «Діджиталізація третього покоління» 3-G Digitalization від Херсонського державного університету.

Метою проекту було допомогти людям похилого віку опанувати навички користування технологіями, щоб застосовувати їх у повсякденні. В рамках проекту відбулися навчальний семінар для науково-педагогічного складу колективу, а також вебінар про особливості навчання людей похилого віку. Крім того, університет налагодив співпрацю із низкою організацій, що надають освітні послуги людям поважного віку.

За участі десяти запрошених експертів та чотирьох працівників університету, які пройшли курси підвищення кваліфікації, було проведено перший цикл тренінгів «Основи комп’ютерної грамотності». Його пройшли 26 учасників та отримали сертифікати.

Організатори планують розширити проект та залучити до нього ще більше партнерських організацій та експертів.

 

А тепер перейдімо до переможця серед проектів із активізації місцевих громад. Ним став онлайн-курс «Місцеві енергетичні проекти» від громадської організації «Екоклуб». Мета курсу полягає в тому, щоб навчити представників влади, бізнесу та громадськості стратегічно планувати, залучати кошти та співпрацювати для втілення енергетичних проектів на місцях. Участь у проекті взяли 12 громад, відібраних ГО «Екоклуб» конкурсним шляхом. 

У результаті проекту організатори знайшли 10 експертів, які підготували тексти та тестові матеріали для тем і відзняли відео для доповення текстових матеріалів. Для розміщення онлайн-курсу організація адаптувала освітню платформу Moodle, налаштувала автоматичну оцінку знань тестовими запитаннями та генерацію сертифікатів після завершення курсу.

Також для залучення слухачів курсу була проведена промо-кампанія. Як результат, станом на  грудень 2020 року, на курс зареєструвалося 410 людей. 67 із них повністю завершили курс. Понад 80 осіб пройшли п'ять і більше модулів. 10 людей залишили публічні відгуки у соціальних мережах. 

Перспективою проекту є залучення більшої кількості слухачів на території України. Рекламна кампанія з поширення курсу триває і досі.

У наступній публікації ми розкажемо про проекти в номінаціях «Кращий освітній проект, спрямований на соціальну інтеграцію ВПО та інших вразливих груп населення» та «Кращий освітній проект, спрямований на сприяння працевлаштуванню або розвиток соціального підприємництва».

 

 

 

 

 

 

Зворотнiй зв'язок
Надіслати
Get GPS coordinates