Як прокачати громадянську освіту та побути мером своєї громади?

Як прокачати громадянську освіту та побути мером своєї громади?

Протягом 18-24 жовтня 2020 року Українська асоціація освіти дорослих разом із платформою «Світ громад» провели онлайн-спринт для молоді «Я-мер». Метою проєкту було сприяти усвідомленню молодих людей, що їхні рішення як виборців визначають якість і швидкість розвитку їхніх громад.

Проєкт проходив у форматі гейміфікованого онлайн-курсу, а також включав інструкційні та рефлексійні вебінари. На участь у курсі зареєструвалося 157 людей. Найкращі учасники, які виконали всі умови спринту, отримали сертифікати про завершення курсу та подарунки від організаторів. П’ятеро найактивніших учасників були нагороджені ігровими наборами від «Світу громад».

Та головне, що отримали учасники – це глибше розуміння потреб своїх громад і досвід вирішення нестандартних завдань у ролі мерів. Ось як про курс відгукнулися декілька з учасників, які успішно виконали всі завдання:

«Це був перший курс, на який я зареєструвалася на цій платформі. І коли я почала виконувати завдання, я дуже багато дізналася про своє місто. Мені раніше здавалося, що є офіційні дані, а тут потрібно було пошукати багато інформації на різних сайтах, на сайті міської ради перебрати... Було дуже цікаво якісь факти про своє місто дізнатися, поспілкуватися з людьми, осмислити, що можеш класного для свого міста зробити. Також були цікаві нюанси. Коли я перепостила собі на сторінку те, що я писала в грі, дуже багато знайомих почали мені казати: «Ой, так класно! А чого ти раніше не говорила, що ти таке хочеш зробити? Може, ми тобі чимось допоможемо?» Декілька людей запропонували свою допомогу. Курс закінчився, а я досі під враженням від нього» (Валерія, Донецька область).

«Мені дуже подобається ідея відображення своєї громади на такій платформі. Ти можеш бути активним громадянином у своїй громаді – активістом, волонтером, і ти можеш ділитися з друзями, якщо вони мають активну громадянську позицію. Цікава ідея з обговоренням, створенням газет: можна ділитися новинами у себе в громаді – і люди з інших громад можуть почитати газету й дізнатися, які в тебе відбуваютсья заходи, про що розмовляють, чим діляться. Я вражений, мені було приємно брати участь» (Дмитро, Дніпропетровська область).

«Питання були дуже змістовні, і тому люди, які до цього не цікавилися своєю громадою, вже багато що знають. І, можливо, дехто загорівся розвивати свою громаду і привносити в неї щось хороше» (Юлія, Чернівецька область).

Дякуємо нашим партнерам: платформі «Світ громад»,  за інформаційний супровід учасників на всіх етапах курсу, а також ГО «Global Office» за підтримку проєкту. Усім учасникам бажаємо неодмінно використати нові знання у своїй діяльності та розбудові ефективних громад.

 

Зворотнiй зв'язок
Надіслати
Get GPS coordinates