Українська делегація взяла участь у Міжнародній конференції щодо ролі навчання та освіти дорослих у розвитку місцевих громад

Українська делегація взяла участь у Міжнародній конференції  щодо ролі навчання та освіти дорослих у розвитку місцевих громад

9-10 листопада у Кишиневі (Молдова) відбулася Міжнародна конференція щодо ролі навчання та освіти дорослих у розвитку місцевих громад.        

Контекст: соціально-економічні зміни, війни та конфлікти, швидкий розвиток інформаційних технологій, невідомі раніше гострі проблеми, з якими стикається людство, становлять новий етап у сучасному мінливому світі. Вони потребують постійного перегляду підходів, знань і компетентностей. Міжнародна спільнота прийняла Порядок денний до 2030 року та Цілі сталого розвитку (ЦСР), щоб захистити людей і планету загалом та забезпечити процвітання. Ці документи спрямовані на протистояння викликам, з якими ми стикаємося в глобальному та локальному масштабах. Провідну роль для досягнення цих цілей відіграє навчання та освіта дорослих. Поряд із міжнародним Порядком денним до 2030 року, НОД має важливе значення для місцевого розвитку. Політики на місцевому рівні визнали його цінність і переваги та схвалили Концепцію «Міст, що навчаються», розроблену Інститутом освіти впродовж життя ЮНЕСКО. Подальша підтримка муніципальних органів влади є вкрай важливою для подальшого розвитку навчання та освіти дорослих на локальному рівні.     

Метою Міжнародної конференції було представити та обговорити успішний досвід просування навчання та освіти дорослих через навчальні центри громад та співпрацю з місцевою владою.

Конференція тривала два дні та відбувалася у форматі пленарних засідань із виступами експертів, а також панельних дискусій, групових робіт та візитів. У заході взяли участь експерти з низки європейських країн. Серед них, зокрема, керівники DVV International (Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів) з Німеччини, Молдови, України; представники міністерств та управлінь освіти; представники Євпропейської асоціації освіти дорослих. Усі вони мали можливість обмінятися досягненнями та обговорити виклики у розвитку та адвокації навчання та освіти дорослих на місцевому та національному рівнях.                                        

Україну на конференції представили дванадцять делегатів, серед яких виконавчий директор Української асоціації освіти дорослих Микита Андрєєв. Досвідом про успішні кейси в Україні поділилися Вікторія Фургало (Інститут м. Львова, Мережа центрів едукації «ЦЕ») та Світлана Нестуля (Центр освіти дорослих м. Полтава). Крім того, модератором блоку про найкращі практики просування навчання дорослих став директор Представництва DVV International та член Правління Європейської асоціації освіти дорослих Олег Смірнов.

Під час заходу піднімалися теми лідерства місцевої влади, співпраці центрів навчання та освіти дорослих із нею, обговорювалися найкращі практики впровадження політик з розвитку та популяризації освіти дорослих. Учасники подискутували про розвиток людського капіталу у контексті навчання протягом життя та інші питання.                                                      

Тож, як і планувалося, конференція слугувала комунікаційною та дискусійною платформою для зацікавлених фахівців, які працюють у сфері навчання та освіти дорослих та навчання протягом життя з фокусом на сфері неформальної освіти.

Сподіваємося, що обмін досвідом і найкращими практиками сприятиме подальшому налагодженню ефективної співпраці між місцевою владою та стейкхолдерами у сфері освіти дорослих.

Get GPS coordinates