Участь представника УАОД у конференції Європейської асоціації освіти дорослих

Участь представника УАОД у конференції Європейської асоціації освіти дорослих

27–28 червня 2018 року у Таллінні (Естонія) відбулася Генеральна асамблея і щорічна звітно-виборча конференція Європейської асоціації освіти дорослих (ЄАОД), у заходах якої взяли участь представники 27 країн Європи та світу. Українську асоціацію освіти дорослих (УАОД), яка є членом ЄАОД з 2016 року, представляв заступник голови правління УАОД Юрій Петрушенко. «Кооперація та партнерство» — тема заходів Генеральної асамблеї та щорічної звітно-виборчої конференція ЄАОД. Основні питання, які обговорювали учасники, стосувалися актуальної проблематики, а саме:

  • Хто наразі є ефективними партнерами центрів освіти дорослих?
  • Які сучасні форми партнерства можуть бути створені?
  • Як вибудувати і налагодити дієву співпрацю в цифрову епоху?

Таллінн був обраний для проведення щорічної конференції ЄАОД не випадково, оскільки саме столиця Естонії являє собою місце унікального партнерства у сфері освіти дорослих, є зразком ефективно функціонуючої співпраці між державою і неурядовим сектором із широким впровадженням сучасних цифрових і комунікаційних технологій. В Естонії, з кількістю населення у 1,3 мільйона осіб, працюють близько 250 неурядових професійних організацій, які спеціалізуються на освіті дорослих.

Начальник управління ОД Міністерства освіти і науки Естонії Терьє Хайдак під час виступу на конференції наголосила, що співпраця між громадськими організаціями і владними структурами має важливе значення у підвищенні рівня участі в освіті дорослих. За словами пані Хайдак, неурядові організації Естонії надають необхідну інформацію про потреби та інтереси дорослих через різні робочі групи і участь у розробці стратегічних документів, у такий спосіб допомагаючи вдосконалювати державну політику в царині освіти дорослих. Так, з 2007 року частка дорослих в Естонії, які навчаються протягом усього життя, зросла з 7 до 17 %.

Обмін думками стосовно нагальних проблем і пошук нових шляхів партнерства між представниками різних європейських країн проходив у форматі «світового кафе», що дозволило учасникам заходу поглянути на освіту дорослих із різних точок зору. Крім співробітництва між урядовими й неурядовими структурами та спільної праці з питань цифрового врядування у групах обговорювалися такі питання, як співробітництво з бізнес-сектором, робота «знизу вгору», спільні проекти у галузі демократії, партнерство для підвищення кваліфікації, а також налагоджування відносин з іншими освітніми провайдерами.

Під час звітно-виборчої конференції було обрано 10 нових члени ЄАОД, а також з різних причин призупинено членство деяких організацій. На жаль, через невнесення оплати більшістю голосів учасників звітно-виборчої конференції припинив свою участь представник України в ЄАОД Київський університет імені Бориса Грінченка.

 

 

Зворотнiй зв'язок
Надіслати