У травні розпочався Європейський рік навичок

У травні розпочався Європейський рік навичок

9 травня 2023 р. офіційно стартував Європейський рік навичок, який триватиме до 8 травня 2024 року. Тематичний рік має на меті сприяти обізнаності про навчання протягом життя та його практичне значення. У межах цього року передбачено організацію низки заходів. Зокрема, зацікавлені стейкхолдери зможуть брати участь у дискусіях, обмінюватися досвідом та долучатися до роботи у сфері розвитку навичок по всій Європі.

Протягом року різні стейкхолдери, серед яких Європейська Комісія, Європейський парламент, держави-члени ЄС, державні та приватні служби зайнятості, неприбуткові організації, торговельно-промислові палати, провайдери освіти, а також працівники та підприємства спільно докладатимуть зусиль, щоб просувати розвиток навичок.

Європейський рік навичок фокусується на отриманні фахівцями необхідних кваліфікацій для якісної роботи, а також на допомозі компаніям, зокрема малим і середнім підприємствам, подолати кваліфікаційний дефіцит у ЄС. Вирішити згадану проблему в межах Року навичок організатори планують через проведення заходів по всій Європі. Ці заходи сприятимуть полегшенню визнання кваліфікацій за кордоном, об’єднанню організацій та людей для обміну досвідом, а також інформуванню громадськості про корисні ініціативи ЄС і відповідні можливості для фінансування.

Так, протягом року національні координатори формуватимуть програму Року навичок у своїх країнах. Переглянути заплановані тематичні заходи та події зможете на інтерактивній карті на сайті Європейського року навичок. 

Першим заходом в межах року став Європейський фестиваль навичок, що відбувся 9 травня. Переглянути трансляцію події можна за цим посиланням.

 
Get GPS coordinates