У МОН УКРАЇНИ ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ «ЗАКОНОДАВЧЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ В УКРАЇНІ»

У МОН УКРАЇНИ ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ  «ЗАКОНОДАВЧЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ В УКРАЇНІ»

13 вересня 2017 р. у Міністерстві освіти і науки України за ініціативи Представництва DVV International в Україні та Громадської спілки «Українська асоціація освіти дорослих» відбувся круглий стіл «Законодавче забезпечення розвитку освіти дорослих в Україні». Захід відбувся за участі першого заступника Міністра освіти і науки України Володимира Ковтунця, директора Департаменту вищої освіти МОН України Олега Шарова, президента НАПН України Василя Кременя, директора Інституту з міжнародного співробітництва німецької асоціації народних університетів Крістофа Йоста, регіонального директора DVV International в Україні, Білорусі та Молдові Беттіни Бранд, директора представництва DVV International в Україні Олега Смірнова, академіка-секретаря Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України Неллі Ничкало (модератор круглого столу), директора Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, голови Громадської спілки «Українська асоціація освіти дорослих» Лариси Лук’янової (основний доповідач), які високо оцінили ініціативу громадськості, наукової та освітянськоїої спільноти щодо проведення круглого столу.

На круглому столі директором Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України Ларисою Лук’яновою було виголошено доповідь щодо зарубіжного досвіду нормативно-правового забезпечення освіти дорослих, а також презентовано інноваційне наукове видання «Законодавче забезпечення освіти дорослих: зарубіжний досвід» (К.: ТОВ «ДКС-Центр», 2017 р.). Книга містить аналіз документів щодо законодавчого забезпечення освіти дорослих у 23 країнах світу, що дозволило візуалізувати структуру і зміст освіти дорослих, охарактеризувати розмаїття провайдерів освітніх послуг та ін.

Від Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих у засіданні взяли участь завідувач відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих Наталія Авшенюк, завідувач відділу андрагогіки Олена Аніщенко, головний науковий співробітник відділу андрагогіки Олена Волярська, науковий кореспондент відділу андрагогіки, голова громадського об’єднання «Українська асоціація міст, що навчаються» Сергій Прийма. До роботи круглого столу долучилися представники численних громадських об’єднань, МОН України, інститутів Національної академії педагогічних наук України, вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації, інститутів післядипломної освіти та ін. Учасники круглого столу акцентували увагу на доцільності розроблення проекту Закону України «Про освіту дорослих» і висловили думку щодо необхідність його ухвалення.

При Міністерстві освіти і науки України планується створення міжвідомчої робочої групи щодо розроблення законопроекту. Пропозиції до концепції Закону мають бути подані до 15 листопада 2017 р.

Більш детальну інформацію викладено за посиланнями: МОН України та НАПН України

Більше фото на офіційній сторінці УАОД у Facebook

 

Зворотнiй зв'язок
Надіслати