Розповідаємо про переможців конкурсу проєктів у сфері освіти дорослих. Менторська програма підтримки волонтерів «Дозрілі»

Розповідаємо про переможців конкурсу проєктів у сфері освіти дорослих. Менторська програма підтримки волонтерів «Дозрілі»

Цього року Українська асоціація освіти дорослих традиційно провела вже шостий Загальноукраїнський конкурс проєктів у сфері освіти дорослих. Головна мета конкурсу - сприяти розвитку і популяризації освіти дорослих в Україні, стимулювати професійну взаємодію провайдерів освіти дорослих та поширювати найкращі практики та ініціативи, спрямовані на формування суспільства, що навчається протягом життя.

Усього на конкурс надійшло понад 90 заявок на участь. З-поміж них члени журі обрали 12 переможців у чотирьох номінаціях, а також переможця у номінації гран-прі. Згідно з оновленим порядком проведення конкурсу, цьогоріч подавати проєкти можна було за такими номінаціями: 

- найкращий проєкт з використанням ігор та ігрофікації (спеціальна номінація, що проводиться спільно із ТОВ «Світ Громад»); 

- найкращий проєкт громадянської освіти; 

- найкращий проєкт з професійного навчання та перекваліфікації; 

- найкращий проєкт, спрямований на особистісний розвиток людей.

У номінації «Найкращий проєкт з використанням ігор та ігрофікації» перше місце посів проєкт «Менторська програма підтримки волонтерів «Дозрілі"», яка здійснюється за підтримки Європейського Союзу в рамках стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства.

Програма створена задля того, щоб покращувати психічний та емоційний стан волонтерів, які працюють з ВПО, та сприяти сталому розвитку волонтерських спільнот в Україні через менторство та фасилітаційну підтримку. 

Менторська програма стартувала 11 серпня 2022 року та триває досі. Воркшопи відбуваються онлайн та офлайн у різних містах України, зокрема в Луцьку, Полтаві, Кропивницькому, Києві, Запоріжжі, Рівному, Ніжині, Ковелі, Ужгороді, Чернігові, Івано-Франківську.

За час реалізації проєкту організатори та партнери створили пул менторів-фасилітаторів,

провели серію з восьми воркшопів у локальних громадах для волонтерів. Також разом зі спільнотою Gap Year вони створили спецсезон подкасту для занурення у тематику воркшопів. Крім того, організатори підготували методичку для самостійної адаптації розробленої програми та її втілення.

Ключовими показниками результативності програми стали:

- 333 реєстрації на воркшопи;

- 153 унікальних учасників взяли участь у менторській програмі;

- було сформовано 16 локальних груп в 11 містах України та 4 онлайн-групи;

- 300+ людино-годин ментори виділили pro bono на підготовку та реалізацію воркшопів;

- 110+ воркшопів було проведено для волонтерів.

Завдяки проєкту багато волонтерів змогли розібратися у своєму психо-емоційному стані та визначити, що саме потрібно, щоб його покращити. Завдяки цьому вони зможуть продовжувати допомогати тим, хто цього потребує, що надзвичайно важливо у наш час. Крім того, учасники мали нагоду познайомитися між собою.

У майбутньому організатори програми мають на меті масштабувати вплив проєкту, тож щиро бажаємо їм досягти поставлених цілей.

 
Get GPS coordinates