Розпочав свою роботу Центрально-Азійський форум з освіти дорослих

Розпочав свою роботу Центрально-Азійський форум з освіти дорослих

6-9 вересня 2017 року розпочав свою роботу Центрально-Азійський форум з освіти дорослих «ЦЕНТРИ НАВЧАННЯ МІСЦЕВИХ ГРОМАД: МІЖНАРОДНІ ТЕНДЕНЦІЇ І КРАЩІ ПРАКТИКИ».

Організаторами форуму були DVV International, ЮНЕСКО та кластерне Бюро ЮНЕСКО по Казахстану, Киргизстану, Таджикистану і Узбекистану. У Форумі беруть участь біля 50 представників (особи, які приймають рішення, експерти, практики) як із державного, так і недержавного сектору Казахстану, Киргизстану, Таджикистану і Узбекистану, а також учасники/експерти із таких країн: Білорусь, В’єтнам, Німеччина, Грузія, Камбоджа, Лаос, Молдова, Україна, Південна Корея та ін. також передбачена участь і представників міжнародних організацій.

Форум має стати комунікативним і дискусійним майданчиком для зацікавлених осіб, які працюють у сфері освіти дорослих з акцентом на сектор неформальної освіти.

День перший:

Було представлено декілька ключових доповідей. Увага доповідачів зосереджувалася навколо питання ЦОМГ – Центрів освіти місцевих громад (для нас більш прийнятним є термін Центр освіти дорослих, але на моє прохання визначити відмінності, виявилося, що йдеться тільки про відмінності у назві. А загалом використовуються й такі назви як Центри неперервної освіти, Центри освіти впродовж життя)

Першим взяв слово Директор DVV International Кристоф Йост. Зміст його презентації полягав у висвітленні питання «Чому важливі ЦОМГ – від політики до людей». Далі Ріка Йорозу (Німеччина) презентувала короткий огляд політики ЦОМГ. Надзвичайно емоційно Ічиро Міядзава (ЮНЕСКО, Бангкок) розповів про різноманітність ЦОМГ: кейс-стаді окремих Азійських країн. Хоча дуже складно виокремлювати когось із виступаючих, оскільки усі презентації були унікальними, але від доповіді Сунок Джо із Південної Кореї про діяльність Інституту неперервної освіти цієї країни я особисто була у захваті.

Окрім того попередні звіти про освіту впродовж життя з фокусом на неформальну освіти представили Казахстан, Киргизстан, Таджикистан і Узбекистан.

Усі доповіді доповнювалися обговоренням, зворотнім зв’язком.

Вже отримали завдання на завтрашній ранок, так що вечір з коктейлями на березі чарівного Іссик-Кулю буде з роздумами!

Далі буде!

Завжди з Вами)
проф. Лариса Лук'янова 
(голова Української асоціації освіти дорослих, директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України)

 

Зворотнiй зв'язок
Надіслати