Проект із адвокаційних кампаній від УАОД: результати інформаційних кампаній учасників

Проект із адвокаційних кампаній від УАОД: результати інформаційних кампаній учасників

Влітку 2020 року Українська асоціація освіти дорослих провела два тренінги в рамках проекту з реалізації адвокаційних кампаній. У проекті взяли участь представники громадських організацій та активістів у сфері освіти дорослих з різних куточків України. Метою навчання було підготувати учасників до формування стратегії розвитку освіти дорослих у своїх громадах, а також створити й поширити відповідні документи серед місцевої влади та громадськості.

 

Завершальним етапом після проведення тренінгів стала реалізація результатів навчання учасниками-фіналістами на місцях. Результати представлені відповідними інформаційними кампаніями, серед яких:

-«Обізнана громада – сильна громада» (Студенянська ОТГ, Вінницька область, координаторка – Тетяна Шубенко);

-«Підтримка освіти дорослих – ключ до успіху та розвитку Іванівської громади» (Іванівська ОТГ, Тернопільська область, координаторка – Іванна Мрига);

-«Освіта дорослих – в основі освіти життя» (Бобринецька ОТГ, Кіровоградська область, координаторка – Олена Арутюнян).

 

Розповімо детальніше про кожну зі згаданих кампаній: 

 

«Обізнана громада – сильна громада»

Кампанія, ініційована ГО «Центр розвитку громадських ініціатив «Подільський край», стартувала на початку вересня 2020 року. Метою було проінформувати населення про освіту впродовж життя та зібрати інформацію про освітні потреби місцевих жителів. До опитування було залучено 90 респондентів із 10 населених пунктів, а його проведенням займалися ініціатори проекту, а також волонтери, працівники сільських бібліотек, шкіл та сільської ради.

В рамках наступного етапу кампанії, що передбачав залучення місцевих жителів до напрацювання стратегічних напрямків, було проведено два тренінги та круглий стіл. Окрім того, відповідальна за кампанію організація запустила інформаційні канали у соцмережах і поширила серед місцевого населення інформаційні буклети. Також було напрацьовано проекти документів у сфері освіти дорослих: проект Програми розвитку освіти дорослих Студенянської ОТГ на 2021-2023 роки та проект рішення сесії про зміни до Стратегії розвитку Студенянської  ОТГ.

Ці проекти також обговорювалися під час круглого столу зі стейкхолдерами: працівниками Студенянської сільської ради, депутатами, керівниками та спеціалістами відділів освіти, соціальної служби, ЦНАПу, працівниками бібліотеки, педагогами, активістами. У подальшому планується провести громадське обговорення проектів і, врахувавши побажання населення,  подати фінальний проект Програми та рішення про зміни до Стратегії розвитку на розгляд сесії Студенянської сільської ради.

 

«Підтримка освіти дорослих – ключ до успіху та розвитку Іванівської громади»
Завдання інформаційної кампанії, яку започаткувала організація «Центр розвитку ініціатив «ІнСорс» в Іванівській ОТГ, полягало у підвищенні поінформованості про проект для прийняття Іванівською сільською радою Положення «Про впровадження та підтримку освіти дорослих в Іванівській об’єднаній територіальній громаді». В рамках проекту було проведено низку заходів, серед яких круглий стіл зі стейкхолдерами; презентація напрямку освіти дорослих для представників профільної депутатської комісії сільської ради, виконавчого комітету та керівництва громади; поширення інформаційних матеріалів серед жителів громади.

Інформація про хід кампанії публікувалася на власних ресурсах організації, а також у місцевих інтернет-виданнях Теребовлянщини та Тернопільської області. Внаслідок проведення інформаційної кампанії було розроблено проект Положення «Про впровадження та підтримку освіти дорослих в Іванівській об’єднаній територіальній громаді», який було розглянуто на засіданні профільної депутатської комісії та рекомендовано до затвердження на поточній сесії Іванівської сільської ради.


«Освіта дорослих – в основі освіти життя»

Мета інформаційної кампанії, що відбувалась у Кіровоградській області   проінформувати мешканців Бобринецької громади про важливість розвитку освіти протягом життя шляхом розробки та прийняття Програми «Освіта дорослих: міська програма неформальної освіти для дорослих Бобринецької міської об’єднаної територіальної громади на 2021-2023 роки».

На початку вересня ініціативна група здійснила моніторинг про важливість розробки й офіційного прийняття Програми, а також провела опитування охочих навчатися. Інформування жителів зі збором пропозицій відбувалося через Facebook, місцеві медіа та роздаткові матеріали. 

Окрім інформаційної кампанії, ініціативна група організувала проведення круглого столу «Освіта протягом життя – сучасний тренд тисячоліття», участь у якому взяли представники аудиторії, що прагне навчатися, депутати міської ради, експерти. Також відбулися тематичний кінопоказ про важливість освіти дорослих у Мандрівному кінотеатрі під відкритим небом та інформаційні майстер-класи. 

Результатом інформаційної кампанії «Освіта дорослих в основі освіти життя!» став проект рішення Бобринецької міської ради від 9.10.2020 р. про прийняття Програми. Це рішення відкриває нові перспективи для громадян Бобринецької ОТГ для успішного впровадження освіти дорослих у громаді.

Зворотнiй зв'язок
Надіслати
Get GPS coordinates