Премія Ґрундтвіґа ЕАЕА 2019

Премія Ґрундтвіґа ЕАЕА 2019

ЕАЕА нагородила найкращі проекти, спрямовані на розвиток життєвих навичок в освіті дорослих

Європейська асоціація освіти дорослих (ЕАЕА) вручила 16 щорічну Премію Ґрундтвіґа (Grundtvig Award) проектам, які найкраще реалізували отримання життєвих навичок в освіті дорослих.

Переможці були відібрані у двох категоріях: національні/регіональні та європейські проекти.

Переможці були оголошені 25 червня 2019 на церемонії нагородження, що відбувалась в Копенгагені і була частиною Генеральної Асамблеї ЕАЕА та Річної Конференції.

Принести навчання на вулиці

Переможцем у національній категорії став Вуличний Університет (проект Università Senza Età Città del Trattato di Campoformido (USE), Італія). Вуличний Університет діє практично на всій території Італії. Він спрямований передусім на неграмотних людей, які хоча і вміють читати й писати, проте не можуть помістити у правильний контекст шматок новини.  Проект переносить навчання із класних кімнат на безкоштовні навчальні зустрічі у книжкові крамниці, бібліотеки, парки і бари.

Журі були вражені масштабом проекту, його інноваційною ідеєю перенести навчання у публічні місця, аби воно стало доступним для кожного.

Надихати людей почати власний бізнес

Переможець у Європейській категорії Open IT Up (проект DomSpain, Іспанія) спрямований на вразливі групи дорослих і покликаний розвинути в них наряду з базовими навичками такими, як грамотність та цифрові навички, ще й вміння і знання, необхідні для підприємництва.

Олена Коржикова, координаторка проекту з DomSpain, розповіла, що їх організація працює з дорослими в громадських центрах провінції Таррагона (Каталонія, Іспанія) і фокусується на розвитку життєвих навичок, необхідних для покращення життя, побудови кар’єри та відкриття власної справи. Дорослим пропонують ІТ курси, курси іноземних мов, уроки кулінарії, танців, програми особистісного розвитку, програми здорового способу життя. Проект проваджує навчання в туристичній сфері для офіціантів, хостес, туристичних гідів. Також усім бажаючим надається підтримка в отриманні навичок, необхідних для старту підприємницьких ініціатив.

«Ця нагорода завдяки ЕАЕА дозволяє показати важливість набуття життєвих навичок в освіті дорослих, і найважливіше в інформальному та неформальному середовищі. Ми віримо, що ця ідея вийде за межі проекту і стане невід’ємною частиною освіти дорослих  у всій Європі» - зазначила Олена Коржикова під час виступу на церемонії нагородження переможців.

Цього року на Премію Ґрундтвіґа у національній категорії подавався проект Центр «Європейської освіти дорослих» (організація-член УАОД). Проект «Рік інформальної освіти дорослих у Миколаєві – 2018» залучив понад 2000 людей, допоміг розвинути підприємницькі навички в учасників, підвищити рівень громадянської свідомості серед містян.

Про премію Ґрундтвіґа

Премія носить ім’я видатного датського філософа, філолога і просвітника Ніколая Фредеріка Северина Ґрундтвіґа. Він був ініціатором створення вищих народних шкіл для дорослого населення у Данії.

Премія Ґрундтвіґа ЕАЕА була заснована у 2003 році, щоб відзначити успіхи в освіті дорослих. Це дозволяє дізнатись про результати проектів, які продукують нові ідеї, нові партнерства, нові методології та нове розуміння того, як ми можемо працювати у навчанні дорослих.

Джерело: eaea.org

 

 

 

Get GPS coordinates