Представники УАОД взяли участь у Форумі «Переосмислення громадянської освіти» від EENCE

Представники УАОД взяли участь у Форумі «Переосмислення громадянської освіти» від EENCE

21-22 жовтня у Кишиневі (Молдова) відбувся Форум «Переосмислення громадянської освіти», організований Мережею громадянської освіти у Східній Європі (Eastern European Network for Citizenship Education (EENCE). 

Організатори заходу ставили за мету переосмислити проблеми і пріоритети громадянської освіти, надихнутися новими ідеями та знайти точки опори і нових партнерів. Крім того, учасники форуму обговорювали майбутнє Східного партнерства, до якого наразі входять Україна, Молдова, Грузія, Азербайджан та Вірменія.

Серед основних тем дискусій у рамках форуму були такі:

* Східне Партнерство Європейського Союзу: геополітичні перспективи регіону;

* Діалог між солідарними різнодумцями: солідарність у плюралістичному суспільстві;

* Східноєвропейська Мережа громадянської освіти: оцінюючи минуле та зазираючи у майбутнє;

* Громадянська освіта у світі фейків, дезінформації та постправди;

* Інклюзивна громадянська освіта: як казку обернути на дійсність;

* Держава та громадянська освіта;

* Мотивація, ризики та підтримка адукаторів ГО та цільових груп;

* Громадянська освіта в регіоні СП: Як зберегти спільне (не втративши свого) в умовах наростаючого геополітичного розриву.

Паралельно з панельними дискусіями, під час форуму діяла низка майстеркласів. А наприкінці заходу учасники узгоджували пріоритети в громадянській освіті та планували подальші дії. Зокрема, 23 жовтня відбулася сесія зі стратегічного планування EENCE.

Участь у форумі взяли виконавчий директор Української асоціації освіти дорослих Микита Андрєєв та член правління УАОД, а також голова правління Східноєвропейської асоціації громадянської освіти Юрій Петрушенко. Обоє представників УАОД виступили експертами панельної дискусії «Громадянська освіта в умовах війни». 

Маємо надію, що захід сприятиме розвитку громадянської освіти в регіоні з урахуванням тих викликів, що відбуваються у країнах Східного Партнерства, зокрема, з урахуванням військової агресії Російської Федерації проти України. А також сподіваємося, що обмін досвідом та інформацією між учасниками допоможе краще зрозуміти контекст кожної з країн регіону та особливості розвитку освіти дорослих у них. Це, у свою чергу, є запорукою ефективної міжнародної співпраці.

Get GPS coordinates