Представники неурядових організацій та Львівська ОВА підписали Тристоронній Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у сфері освіти дорослих

Представники неурядових організацій та Львівська ОВА підписали Тристоронній Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у сфері освіти дорослих

Десятого лютого 2023 року Львівська ОВА, німецька неурядова організація «Німецьке об'єднання народних університетів» в Україні та Громадська спілка  «Українська асоціація освіти дорослих» підписали Тристоронній Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у сфері освіти дорослих. Документ було підписано за сприяння та посередництва народної депутатки України Юлії Гришиної, директора Української асоціації освіти дорослих Микити Андрєєва та директора Представництва DVV International в Україні Олега Смірнова.

 

Львівщина була і залишається провідним осередком розвитку освіти дорослих в Україні. А після ухвалення у першому читанні законопроєкту «Про освіту дорослих», що відбулося на початку цього року, місцева влада вирішила внести зміни до Стратегії розвитку освіти Львівської області. Відтак надалі центри навчання та освіти дорослих на базі бібліотек, численні заклади неформальної освіти, а також інші установи підвищення кваліфікації чи перекваліфікації здобудуть ще більше підтримки.

 

Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у сфері освіти дорослих має на меті сприяти формуванню в українському суспільстві розуміння цінності освіти дорослих протягом життя, підвищувати обізнаність громадян про значення освіти дорослих для поліпшення якості життя та розвитку громад, а також нарощувати та реалізовувати потенціал організацій, які працюють у цій сфері. 

 

Ключові напрями співробітництва учасників полягають у тому, що вони:

- об'єднують свої зусилля, аби створювати можливості щодо участі дорослого населення в неформальній освіті через проведення освітніх програм та заходів;

- сприяють підвищенню рівня обізнаності населення про цінність і необхідність розвитку освіти дорослих;

- за необхідності,  організовують і проводять спільні заходи:  круглі столи, брифінги, тренінги, семінари, конференції, навчальні програми, інформаційні, просвітницькі  кампанії тощо.

Співпраця сторін сприятиме формуванню громадської підтримки освіти протягом життя, обміну досвідом в сфері освіти дорослих, розвитку громадянського суспільства, а також розширенню доступу до освіти дорослих всіх груп населення, зокрема соціально вразливих. Така співпраця також буде каталізатором задоволення освітніх потреб громадян із урахуванням актуальних запитів на ринку праці. 

Ознайомитися з текстом Меморандуму можна за посиланням.

 
Get GPS coordinates