Підсумки проекту «Популяризація освіти дорослих у державі та громадах»

Підсумки проекту «Популяризація освіти дорослих у державі та громадах»

Протягом серпня у цільових громадах проекту Української асоціації освіти дорослих «Популяризація освіти дорослих у державі та громадах» відбулася низка заходів, зокрема, підсумкових. У кількох із них взяли участь виконавчий директор УАОД Микита Андрєєв та менеджерка з комунікацій Вікторія Солодка.

Так, 18-19 серпня Фундація підтримки осіб старшого віку «Вік щастя» (м. Слов’янськ)  провела фокус-групи для дослідження освітніх потреб місцевого населення. Протягом проведення фокус-груп учасникам пропонували:

-представитися та розповісти свій освітній бекграунд, здобуті освітні ступені;

-поміркувати про те, чи достатньо освітніх можливостей для дорослих у м.Слов’янську;

-сказати, яких саме освітніх курсів не вистачає в громаді та на яку тематику;

-подискутувати про те, хто саме має фінансувати освітні заходи для дорослих (міжнародники, держава, місцева влада, здобувачі освіти тощо);

-розповісти, на які саме курси учасники готові піти (зокрема, за власний кошт), які можуть бути перешкоди для участі у таких курсах;

-поділитися власними думками щодо перспектив розвитку освіти дорослих у Слов’янську.

Ознайомитися з результатами дослідження можна буде згодом.

***

25 серпня в смт Піщанка Вінницької області відбулася підсумкова конференція у рамках реалізації освітньої програми «НУЖбо». Під час заходу голова ЦРГІ «Подільський край» Тетяна Шубенко презентувала фінальні результати програми у співпраці з УАОД та окреслила напрацювання для подальшого розвитку освіти дорослих у громаді. Учасники попередніх заходів у межах проекту отримали сертифікати.

На конференції виступив виконавчий директор УАОД Микита Андрєєв, який поділився із присутніми ключовими тезами проекту закону «Про освіту дорослих». Крім того, між УАОД, Піщанською селищною радою та ЦРГІ «Подільський край» було підписано Меморандум про співпрацю, а також Меморандум про співпрацю зі Студенянською селищною радою.

***

26 серпня ​​для жителів Іванівської ОТГ відбувся тренінг на тему «Онлайн-інструменти» в рамках освітньої програми для дорослих «Цифрові технології – це просто».

Під час заходу учасники дізналися:

-про переваги та недоліки онлайнових сервісів;

-файлообмінники та файлові сховища;

-сервіси Google і Miscrosoft;

-навчилися користуватися запропонованими інструментами на практиці.

***
Дякуємо всім координаторкам проекту, зокрема, Наталії Бондаренко, Тетяні Шубенко, Іванні Мризі, а також тренерам та всім залученим членам команд організацій «Вік щастя», «Подільський край», «ІнСорс» за реалізацію освітніх програм у своїх громадах. Сподіваємося на успішну співпрацю з кожною із цільових громад надалі.

Нагадаємо, що проект «Популяризація освіти дорослих у державі та громадах» реалізувався протягом травня-серпня 2021 року організаціями з низки ОТГ (Студенянської, Піщанської ОТГ Вінницької області, Іванівської ОТГ Тернопільської області) та м. Слов’янська.

 

Get GPS coordinates