Парламент ухвалив за основу проєкт закону «Про освіту дорослих»

Парламент ухвалив за основу проєкт закону «Про освіту дорослих»

12 січня у Верховній Раді України було ухвалено за основу проєкт закону «Про освіту дорослих» №7039. Рішення підтримали 290 депутатів.

У законопроєкті визначаються правові, організаційні та економічні засади функціонування й розвитку системи освіти дорослих в Україні, створення умов для ефективної співпраці стейкхолдерів для реалізації права дорослої особи на навчання впродовж життя, задоволення особистісних потреб індивіда відповідно до запитів економіки та суспільного розвитку.

ГС «Українська асоціація освіти дорослих» була співрозробником документу і активно просувала його проходження в уряді та парламенті.

У підготовці законопроєкту були враховані напрацювання українських фахівців із питань розвитку освіти протягом життя та освіти дорослих, а також рекомендації Європейського Союзу. Документ належить до переліку євроінтеграційних.

Освіта дорослих, згідно із законопроєктом, включає:

- компенсаторну освіту (здобуття будь-яких рівнів середньої освіти дорослими особами);

- формаційну освіту (здобуття професійно-технічної (фахової передвищої) та вищої освіти в нетрадиційному віці або повторно);

- професійне навчання (удосконалення загальних або професійних компетентностей працівника шляхом реалізації відповідних програм навчання, зокрема, індивідуальних, зазвичай на виробництві за інціативи та відповідальності роботодавця);

- додаткову освіту (вільну і необмежену, зокрема, післядипломну).

Також пропонуються механізми визнання результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та інформальної освіти, присудження повних та/або часткових кваліфікацій для присвоєння професійних кваліфікацій.

Ознайомитися із текстом законопроєкту можна за посиланням.

Нагадаємо, що 21 вересня 2021 року колегія МОН схвалила рішення про направлення законопроєкту «Про освіту дорослих» на розгляд Кабінету Міністрів України. 9 лютого 2022 року Уряд України підтримав прийняття Закону «Про освіту дорослих» та направив його на розгляд до Верховної Ради. 18 травня 2022 року прийняти проєкт закону в першому читатті рекомендували у Комітеті ВРУ з питань молоді та спорту. А 28 листопада 2022 року законопроєкт підтримали на профільному Комітеті ВРУ з питань освіти, науки та інновацій.

Get GPS coordinates