Найкращий проєкт з громадянської освіти «Все буде Україна»

Найкращий проєкт з громадянської освіти «Все буде Україна»

Сьогодні продовжимо розповідати про переможців конкурсу. Цього разу познайомимо вас із переможцем у номінації «Найкращий проєкт з громадянської освіти» проєкт «Все буде Україна», який започаткували та реалізували у Криворізькій гімназії №111 Криворізької міської ради.

 

Мета проєкту полягала в тому, щоб  активізувати громадянську відповідальність дорослих і дітей, сприяти осмисленому ставленню до подій у державі. Він також мав на меті утверджувати духовні цінності та підтримки духу і віри в Збройні Сили України. Цільовою аудиторією та активними учасниками проєкту стали вчителі, здобувачі освіти гімназії, технічні працівники, мешканці міста Кривого Рогу та ВПО.

 

«Все буде Україна» почали реалізовувати 27 квітня 2022 року.  Відтоді до проєкту вдалося залучили близько 200 людей. Ще до початку його створення гімназія активно включилася у волонтерську діяльність. Її учні та вчителі брали участь у різних благодійних акціях. 

Після затвердження проєкту були організовані мовні курси «Таємний код лінгвістики», на якому вчителі вчилися спілкуватися українською мовою. Одна з викладачок української мови та літератури влітку проводила засідання мовного клубу «Спілкуймося українською» для мешканців та гостей Кривого Рогу. Крім того, у гімназії організували збір російськомовних книжок для здачі на макулатуру в рамках проєкту «Вижени окупанта з домашньої бібліотеки!», що допоможе збільшити кількість сучасної української літератури у шкільній бібліотеці. 

Було поновлено співпрацю з організацією «Чисте місто Кривий Ріг» зі збору твердих побутових відходів, що сприяє фінансовій допомозі ЗСУ. Гімназія співпрацювала з іншими організаціями та обʼєднаннями, що передавали воїнам їжу, ліки, засоби гігієни, маскувальні сітки. Учні освітнього закладу беруть участь у проєктах із підтримки захисників, серед яких «Напиши листа воїну», «Намалюй малюнок», «Привітай зі святом» та багато інших. На честь дня Захисників та Захисниць у гімназії організували онлайн-виставку «Захисникам України слава».  

 

Обізнане й згуртоване громадянське суспільство  – це те, що сприятиме нашій перемозі на різних фронтах. Саме цьому сприяв проєкт Криворізької гімназії №111. Під час реалізації проєкту організаторам вдалося згуртувати навколо себе вчителів, технічних працівників, учнів та випускників, їхніх батьків та мешканців Кривого Рогу. 

У майбутньому організатори планують і надалі займатися волонтерською діяльністю та представити проєкт в рамках експериментальної роботи гімназії з громадянської освіти «Розвиток громадянських компетентностей в Україні в умовах закладів загальної середньої освіти» на обласній онлайн-конференції. Бажаємо їм у цьому успіху!

 
Get GPS coordinates