Найкращий проєкт із професійного навчання та перекваліфікації» – курс «Проєктування PV-станцій із використанням професійного програмного забезпечення»

Найкращий проєкт із професійного навчання та перекваліфікації» – курс «Проєктування PV-станцій із використанням професійного програмного забезпечення»

Сьогодні ми продовжуємо розповідати про переможців VI Загальноукраїнського конкурсу проєктів у сфері освіти дорослих. У номінації «Найкращий проєкт із професійного навчання та перекваліфікації» фаворитом став курс «Проєктування PV-станцій із використанням професійного програмного забезпечення», який реалізувала ГО «Агенція сталого розвитку "СИНЕРГІЯ"» за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

У сучасному світі існує критична проблема екологічної безпеки. І тому існує потреба забезпечити людству життя у чистому та безпечному середовищі. Проєкт «Проєктування PV-станцій із використанням професійного програмного забезпечення» було створено у відповідь на цю потребу.

Головною метою проєкту було поліпшити практичні навички цільової аудиторії та мотивувати учасників застосовувати сталі енергетичні рішення у проєктуванні енергетичної інфраструктури через навчання. Такі рішення допоможуть забезпечувати тепловою та електричною енергією об’єкти малих архітектурних форм під власне споживання для ВПО.

Для цього і був створений освітній проєкт, що включав навчальні візити та онлайн-курс. Проєкт був націлений на студентів старших курсів енергетичних та інженерних спеціальностей, архітекторів, інженерів, енергоменеджерів, представників органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад та громадських організацій.

У період з 23 травня по 30 вересня 2022 року організатори розробили програму освітнього проєкту, провели відбір учасників та вступний вебінар «Зелена енергетика для шелтерів та поселень ВПО», організували навчальний тур до Німеччини в енергетичне село Нехлін. Вже у серпні було запущено онлайн-курс «Проєктування PV-станцій із використанням професійного програмного забезпечення» на платформі Мoodle. У рамках цього відбулося п’ять експертних консультацій, які допомогли учасникам розробити та захистити власні проєкти перед міжнародним журі, а також отримати сертифікати.

У межах курсу учасники розглядали питання розбудови сталого та безпечного для клімату майбутнього, яке не буде залежати від викопного палива. Частина з них взяла участь у навчальному візиті до Берліну, де учасники дізналися чимало нового на тему енергетичної кооперації, сонячних, вітряних та біомасових станцій, а також автономних систем.

У підсумку проєкту, організатори зафіксували такі результати:

-20 учасників взяли участь у навчальному візиті до Берліна;

-100 учасників зареєструвались на курс на платформі Moodle;

-52 учасники отримали сертифікати;

-було  сформовано шість професійних проєктів енергоефективних шелтерів для ВПО.

Завдяки курсу учасники підвищили рівень власної компетенції у сфері енергоефективних рішень. Розроблені у межах освітнього курсу проєкти вони презентували на зовнішніх майданчиках: бізнес-форумах, грантових та регіональних конкурсах.

Надалі організатори проєкту планують за допомогою розробленого онлайн-курсу збирати донати на спеціально створеному сайті на реалізацію пілотного проєкту енергоофективного шелтера для ВПО.

 
Get GPS coordinates