Навчити 1000 людей цифровій грамотності та зняти дієві відеоінструкції для громадян. Розповідаємо про роботи переможців Конкурсу проєктів у сфері освіти дорослих (частина 1)

Навчити 1000 людей цифровій грамотності та зняти дієві відеоінструкції для громадян. Розповідаємо про роботи переможців Конкурсу проєктів у сфері освіти дорослих (частина 1)

Наприкінці 2021 року Українська асоціація освіти дорослих провела П’ятий загальноукраїнський конкурс освітніх проєктів у сфері освіти дорослих. Його метою було сприяти розвитку і популяризації освіти дорослих в Україні, стимулювати професійну взаємодію провайдерів освіти дорослих та поширювати найкращі практики й ініціативи, спрямовані на формування суспільства, що навчається протягом життя.

Традиційно конкурс відбувався у чотирьох номінаціях. У цьому матеріалі розповімо про проєкти цьогорічних переможців конкурсу у двох номінаціях, а саме «Кращий проєкт для людей поважного віку» та «Кращий освітній проєкт з активізації місцевих громад».

У номінації «Кращий проєкт для людей поважного віку» перемогу здобув проєкт «Школа комп’ютерної грамотності для людей поважного віку» від Фонду Віктора і Кароліни Євпак, що був реалізований у м.Черкаси. Завданням проєкту було сприяти самодостатності старших людей у користуванні технологіями та підвищенню комп’ютерної грамомотності серед людей «третього віку». За словами організаторів, вони «побачили біль серед власних батьків і зрозуміли масштаб проблем людей похилого віку». Відтак вирішили на ентузіазмі запустити перші групи. А групи другого сезону сформувалися через рекомендації випускників першого набору. 

У межах проєкту організатори провели: 

1. Курс комп’ютерної грамотності;

2. Курс із налаштування і користуванням смартфоном;

3. Тематичні семінари, тренінги, дискусії;

4. Індивідуальні консультації щодо користування пристроями.

Протягом року курси відвідала майже тисяча студентів. Завдяки проєкту люди старшого віку здобули навички користування комп’ютером з нуля, навчилися реєструватися в державних установах онлайн і робити платежі за допомогою банків у смартфоні. Студенти курсів також розібралися з інструментами дієвого впливу на життєдіяльність міста та дізналися, як ставати більш активними учасниками своїх громад завдяки цим інструментам. Також вони змогли вийти на зв’язок із ближніми онлайн, завдяки чому стали більш самодостатніми.

У Фонді Віктора та Кароліни Євпак планують повторити поточні досягнення проєкту та навчити ще тисячу людей поважного віку корисним навичкам застосування гаджетів. У перспективі також запуск окремого курсу із правового просвітництва, фінансової грамотності для людей поважного віку та створення курсу з використання гугл-сервісів та інструментів онлайн-зв’язку для вчителів і державних службовців. Детальніше про проєкт.

 

***

Інший проєкт, про який розповімо сьогодні, також пов’язаний зі здобуттям навичок комп’ютерної грамотності. Йдеться про переможця у номінації «Кращий освітній проєкт з активізації місцевих громад» – Школу комп’ютерної грамотності для людей поважного віку від ГО «Медіа-центр».

Цільової аудиторією проєкту стали жителі Теребовлянської громади Тернопільської області (здебільшого педагоги, медики, управлінці). Організатори прагнули навчити жителів громади використовувати різноманітні онлайн-ресурси через надання практичних рекомендацій щодо використання цифрових інструментів за допомогою відеоінструкцій. У межах проєкту виконавці створили низку відео, серед яких – «Реєстрація у застосунку ДІЯ», «Подання показів КП», «Бронювання ліків на Tabletki.ua», «ЕЦП – створення та користування» та інші.

Завдяки відео мешканці громади ознайомилися з детальними інструкціями для користування низкою сервісів, з якими стикаються у повсякденному житті. Окрім того, жителі громади усвідомили необхідність постійно навчатися та вдосконалювати свої навички.

Серед планів організаторів щодо розвитку проєкту на майбутнє можна виокремити такі:

- розробити ще більше відеоуроків щодо використання різних онлайн-ресурсів та застосунків для повсякденного життя пересічного жителя громади;

- організувати та провести серію прямих ефірів з цифрової, фінансової та медіаграмотності;

- розробити серію подкастів щодо цифровізації громади;

- створити центр діджиталізації громади у приміщенні місцевої Ратуші;

- створити хаб «Дія», де навчати мешканців громади використовувати цей застосунок;

- впровадити цифрові інструменти для кращої взаємодії влади та громадськості.

 

Про переможців у двох інших номінаціях розповімо в наступному матеріалі. 

 

Get GPS coordinates