Набула чинності Глобальна конвенція ЮНЕСКО про визнання кваліфікацій щодо вищої освіти

Набула чинності Глобальна конвенція ЮНЕСКО про визнання кваліфікацій щодо вищої освіти

Понад 6 мільйонів студентів в усьому світі навчаються за кордоном. З 2000 року їхня кількість збільшилась утричі. Так, у листопаді 2019 року на 40-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було прийнято Глобальну конвенцію про визнання кваліфікацій вищої освіти. Вона стала першою конвенцією ООН про вищу освіту світового масштабу.

5 березня 2023 року Глобальна конвенція набула чинності. Вона встановлює універсальні принципи справедливого, прозорого та недискримінаційного визнання кваліфікацій вищої освіти та компетентностей, які дають доступ до її здобуття та пропонують можливості для подальшого навчання та працевлаштування. Завдяки положенням про нетрадиційні способи навчання, Глобальна конвенція також сприяє визнанню попереднього навчання та його періодів, пройдених дистанційно. Крім того, документ сприяє визнанню кваліфікацій біженців навіть у разі відсутності документальних підтверджень, що дуже важливо в нинішніх умовах.

Станом на січень 2023 року, документ ратифікували в 21 країні. До цих країн належать: Андорра, Вірменія, Кабо-Верде, Кот-д'Івуар, Хорватія, Куба, Естонія, Франція, Ватикан, Ісландія, Японія, Литва, Нікарагуа, Норвегія, Палестина, Румунія, Словаччина, Швеція, Туніс і Велика Британія. Цей процес триває, так як усе більше держав-членів розпочинають процес ратифікації Глобальної конвенції.

Країни, які ратифікували Глобальну конвенцію, зобов’язуються зміцнювати міжнародне співробітництво у сфері вищої освіти, підвищувати її якість вдома та в усьому світі, а також сприяти тому, щоб академічна мобільність і визнання кваліфікацій стали реальністю для мільйонів людей.

 
Get GPS coordinates