Круглий стіл з обговорення проблем освіти дорослих на місцевому рівні

Круглий стіл з обговорення проблем освіти дорослих на місцевому рівні

Ми невпинно працюємо над розвитком освіти дорослих в Україні і в п'ятницю зробили ще один крок для її інституційної підтримки.

Раді вам повідомити, що 14 червня відбувся Круглий стіл з обговорення проблем освіти дорослих на місцевому рівні.

Троє фахівців зі сфери дорослих у громадах увійшли до складу експертної групи та за підтримки Української асоціації освіти дорослих й DVV International в Україні до 31 серпня 2019 року мають розробити проекти наступних документів, які потім будуть винесені на громадське обговорення.

  • примірного положення про центр освіти дорослих;
  • методичних рекомендацій щодо розроблення стратегій розвитку освіти дорослих на місцевому рівні;
  • примірної посадової інструкції працівника центру освіти дорослих/органу виконавчої влади, відповідального за освіту дорослих.

До участі у Круглому столі були запрошені по одному представнику з 10 громад, в яких ведеться активна робота з розвитку освіти дорослих.

Учасники круглого столу поділились досвідом організації освіти дорослих у своїх громадах, кейсами створення центрів освіти дорослих у своїх містах/ОТГ, проблемами у взаємодії з органами місцевої влади, викликами та перспективами розвитку освіти дорослих на місцях.

Серед основних проблем освіти дорослих на місцевому рівні учасники називали:

  1. недосконала нормативно-правова база, де немає прописаних підстав для діяльності в сфері освіти дорослих;
  2. проблеми з використанням приміщень для центрів освіти дорослих, якщо вони є об’єктами комунальної власності;
  3. залежність розвитку освіти дорослих від політичної волі місцевих чиновників.

Учасники висловили сподівання, що розробка і прийняття Закону України «Про освіту дорослих», а також розроблені експертною групою документи зі сфери освіти дорослих для використання на місцевому рівні допоможуть позитивно вплинути на ситуацію.

Захід відбувся в рамках проекту Української асоціації освіти дорослих «Нормативно-правове забезпечення розвитку освіти дорослих в Україні» за підтримки DVV International в Україні та сприяння Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

 

Зворотнiй зв'язок
Надіслати
Get GPS coordinates