Гран-прі конкурсу – проєкт «Психо-соціальна підтримка соціальних інституцій партнерських громад»

Гран-прі конкурсу – проєкт «Психо-соціальна підтримка соціальних інституцій партнерських громад»

У попередніх публікаціях ми розповіли про переможців у кожній із чотирьох номінацій. А зараз ми з гордістю оголошуємо переможця конкурсу, який отримав нагороду гран-прі – проєкт «Психо-соціальна підтримка соціальних інституцій партнерських громад» від Центру навчання і освіти дорослих «Південь». Спонсорами виступили «GIZ Ukraine», уряд Німеччини та Представництво DVV International в Україні.

Мета проєкту – сприяти адаптації соціальних служб п’яти територіальних громад прифронтової зони Миколаївської області до кризових викликів війни. Також проєкт має на меті поліпшити соціальну роботу в регіоні із вразливими жителями громад та ВПО.

У серпні 2022 року організатори розпочали впроваджувати проєкт у Миколаївській області. Завдяки проєкту вдалося охопити близько 30 соціальних працівників, місцевих психологів, представників соціально вразливих груп, а також жінок і чоловіків, які зазнавали насильства, та ВПО.

За час реалізації проєкту їм вдалося досягти значних результатів. Так, у пʼяти територіальних громадах було сформовано професійні команди центрів психологічної підтримки та соціальної реабілітації із шести осіб. Також було створено пʼять матеріально та технічно облаштованих центрів, які мають по п’ять кімнат для проведення навчальних заходів. У пʼяти територіальних громадах Миколаївської області на рівні місцевих рад вдалося розробити та затвердити положення про діяльність місцевого центру психологічної підтримки та соціальної реабілітації. Для 2000 жителів територіальних громад було проведено 200 сесій арт-терапії. Крім того, на базі відділів соціального захисту сформували команди, які вміють взаємодіяти та надавати підтримку людям, що стикнулися з кризовими ситуаціями під час війни. Загалом у центри щотижня приймали понад 192 відвідувачів психологічних курсів, арт-терапії, курсів із надання першої допомоги, терапевтичних кіноклубів. Працівники соціальних служб та місцеві психологи Миколаївської області отримали знання і досвід та змогли адаптуватися до кризових викликів під час війни, соціальної роботи із вразливими мешканцями громад та ВПО.

Незважаючи на щоденні обстріли Миколаївської області, її жителі продовжували об’єднуватися задля спільної перемоги. Вони допомогли багатьом людям пройти психологічну та соціальну адаптацію до нових умов. Дякуємо психологам та соціальним працівникам за цю важливу роботу!

У 2023 році організатори проєкту планують масштабувати його і в інших громадах Миколаївської та Одеської областей із розширенням компоненту неформальної освіти. Тож щиро бажаємо їм у цьому успіхів!

 
Get GPS coordinates