Глава Єврокомісії запропонувала визнати 2023 рік «Європейським роком кваліфікацій»

Глава Єврокомісії запропонувала визнати 2023 рік «Європейським роком кваліфікацій»

Президент Єврокомісії пані Урсула фон дер Ляєн у своїй промові про становище Євросоюзу, виголошеній 14 вересня у Страсбурзі, підкреслила, що необхідно більше фокусуватися на «інвестуванні в професійну освіту та підвищення кваліфікації». 

«Нам потрібна краща співпраця з компаніями, тому що вони найліпше знають, що їм потрібно. І ми маємо узгодити ці потреби з прагненнями людей. Але ми також маємо залучати на наш континент відповідні навички – навички, які допомагають компаніям і посилюють зростання Європи». 

Пані Урсула наголосила, що першим вагомим кроком є пришвидшення та полегшення визнання кваліфікацій громадян третіх країн. За словами голови Єврокомісії, це зробить Європу більш привабливою для кваліфікованих працівників. Відтак, Урсула фон дер Ляєн запропонувала визнати 2023 рік «Європейським роком кваліфікацій» (European Year of Skills).

Підвищення уваги до освіти дорослих з боку Євросоюзу є ознакою визнання важливості цієї сфери. Генсек Європейської асоціації освіти дорослих Джина Ебнер висловила своє ставлення щодо заяви глави Єврокомісії: «Звичайно, ми радіємо, що це має відбутися».

Нагадаємо, що у листопаді 2021 року Рада ЄС ухвалила Резолюцію про новий європейський порядок денний з навчання дорослих на 2021–2030 роки.

 

Get GPS coordinates