2017 рік: навчання дорослих у Європі - сила та радість навчання

2017 рік: навчання дорослих у Європі - сила та радість навчання

27 – 28 червня 2017 р. делегація освітян під керівництвом Лариси Лук’янової, голови правління Громадської спілки «Українська асоціація освіти дорослих», директора Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих, доктора педагогічних наук, професора, та за участю Юрія Петрушенка, заступника голови правління УАОД, і  Олени Шумської, виконавчого директора УАОД, завітали до сонячної Іспанії , щоб взяти участь у роботі Генеральної Асамблеї і Щорічної конференції Європейської асоціації освіти дорослих.

Європейська асоціація освіти дорослих (EAEA) є європейською неурядовою організацією до складу якої входить 142 членські організації у 44 країнах, метою асоціації є об'єднання та представлення європейських організацій, безпосередньо залучених до навчання дорослих. Спочатку відома як Європейське бюро освіти дорослих, EAEA була заснована в 1953 році представниками ряду європейських країн.

Сьогодні EAEA сприяє навчанню та доступу до неформальної освіти дорослих для всіх і охоплює понад 60 мільйонів слухачів. У 2017 році EAEA збирає заходи та кампанії, організовані інституціями освіти дорослих по всій Європі під кампанією "2017 рік: рік освіти дорослих в Європі - сила та радість навчання". Таким чином EAEA відзначає вплив та переваги освіти дорослих, об'єднує європейські організації освіти для дорослих, щоб продемонструвати, як навчання дорослих може покращити життя та перспективи громадян в Європі як на особистому, так і на професійному рівні..

Минулого року у Брюселі (Бельгія) Голова правління Української асоціації освіти дорослих професор Лариса Борисівна Лук'янова на Генеральній Асамблеї і Щорічній конференції Європейської асоціації освіти дорослих, отримала сертифікат, що підтверджує статус Громадської спілки "Українська асоціація освіти дорослих" як члена Європейської Асоціації Освіти Дорослих. А вже цього року представники УАОД у якості повноправного члена взяли участь у Генеральній Асамблеї і Щорічній конференції.

27 червня під час Генеральної Асамблеї члени EAEA з усієї Європи не тільки обговорювали нагальні питання Асоціації і обирали новий склад правління, а також брали участь в інтерактивних семінарах з розвитку освіти дорослих та інших тем, які вони зазначили як важливі у своїй повсякденній роботі.

Кожен рік Європейська асоціація освіти дорослих (EAEA) відзначає інновації та передовий досвід в області освіти дорослих.  Grundtvig Award заохочує проекти, які породжують нові ідеї, партнерства, методи, а також нове розуміння того, як можна працювати у навчанні дорослих. Grundtvig Award, названа на честь Ніколая Фредеріка Северина Грундтвига (1783-1872), датського освітянина, що здійснив надзвичайний вплив на розвиток неформальної освіти дорослих у Європі та у всьому світі. Цього року ЕАЕА нагороджувала проекти та ініціативами, які успішно залучають нових слухачів до навчання. Три переможці отримали зменшену репродукцію відомої скульптури в Жироні і презентували свої ініціативи на Market Place в рамках Щорічної конференції ЕАЕА. Слід відзначити що цьогорічна конференція  була повністю присвячена темі залучення нових слухачів. В ході інтерактивних семінарів, учасники заходу розглядали можливості фахівців у галузі освіти дорослих могли б стимулювати нових слухачів до навчання у відповідності зі своїми цільовими групами (низькокваліфікованих дорослих, мігрантів, переселенців, молодих людей тощо) і подумати про ефективні шляхи навчання.

Слід відзначити доповідь Пола Холдсворта, DG EMPL, Європейська комісія, про впровадження підходів до підвищення кваліфікації. Під час доповіді пан Холдсворт звернув увагу учасників конференції на потреби залучення нових дорослих слухачів, користь освіти дорослих як для особистісного розвитку, так і розвитку суспільства, місію Європейської комісії та її роль у підтримці навчання впродовж життя, європейської освітньої політики у сфері освіти дорослих та її пріоритетів, можливостей соціального діалогу і залучення нових робочих місць, гендерної рівності та рівних можливостей до навчання усіх категорій населення, у тому числі вразливих, ознайомив з успішними європейськими проектними ініціативами у цій сфері.

2 – 3 листопада 2017 р. Українська асоціація освіти дорослих переймає естафету ЕАЕА і проводить Форум неформальної освіти дорослих «Освіта дорослих і розвиток громадянського суспільства» разом з Національною  академією педагогічних наук України і Представництвом DVV International в Україні.

Організатори Форуму створюють єдиний простір для професійної взаємодії, обміну досвідом різноманітних організацій, узгодження перспектив розвитку провайдерів неформальної освіти та інших зацікавлених сторін. Захід сприятиме зміцненню мережі контактів учасників, підвищенню обізнаності про цінність навчання впродовж життя та сприятиме розумінню освіти громадянського суспільства та її ролі у сучасному розвитку відкритого демократичного суспільства. Під час Форуму відбудеться церемонія нагородження переможців Загальноукраїнського конкурсу на кращий освітній проект в системі освіти дорослих, який УАОД оголосила цьогоріч.

З 2016 року Українська асоціація освіти дорослих спільно з DVV International в Україні та ISAR "Єднання" здійснює програму "Підготовка фахівців у сфері освіти для дорослих, включно з питаннями громадянської освіти", яка надихнула учасників на розробку кількох навчальних програм, спрямованих  на активізацію та підтримку демократичних змін в українському суспільстві. Форум неформальної освіти для дорослих "Освіта дорослих і розвиток громадянського суспільства" стане кроком у формуванні громадської інтелектуальної спільноти, здатної до генерування нових ідей, корисних громадянських ініціатив, громадянського суспільства, а також зміцнення та збагачення демократії. 

 

Зворотнiй зв'язок
Надіслати