ІІ круглий стіл щодо обговорення проекту Закону України «Про освіту дорослих»

ІІ круглий стіл щодо обговорення проекту Закону України  «Про освіту дорослих»

У дискусії взяли участь представники провайдерів освіти дорослих, центральних органів виконавчої влади, представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики України, Комітету Верховної ради України з питань науки і освіти, Державної служби зайнятості, міжнародні та національні експерти з питань освіти дорослих.

Учасники круглого столу обговорили стан підготовки проекту Закону України «Про освіту дорослих», узагальнили пропозиції до нього.

На початку обговорення із вітальним словом до учасників заходу звернулись голова Правління ГС «Українська асоціація освіти дорослих» Лариса Лук’янова, регіональний директор DVV International в Україні, Білорусі, Молдові Беттіна Бранд, а також  керівник відділу культури Посольства Німеччини Себастіан Ґроміґ. Пан Ґроміґ зауважив, що цей захід є також частиною програми Тижнів Німеччини. Тижні Німеччини мають продемонструвати усе різноманіття німецько-українських відносин. А одним з дуже важливих напрямків німецько-українського співробітництва є освіта. І це стосується особливою мірою освіти дорослих. Оскільки в часи суспільних і економічних структур, що стрімко змінюються, особистісний розвиток за допомогою освіти і таких підходів як навчання протягом усього життя набуває великого значення. Тому цей захід тут є центральним пунктом програми Тижнів Німеччини в Україні.

До участі у круглому столі була запрошена Інгрід Шоль, директор Бонського Народного Університету, яка ознайомила учасників заходу з особливостями законодавчої підтримки освіти дорослих у Німеччині і наголосила на тому, що політика освіти дорослих у країні – це відповідальність місцевих органів влади, адже у Німеччині народні університети – це інструмент не держави, а громади.

Учасники круглого столу обговорили і узагальнили пропозиції до законопроекту у форматі Світового кафе, а також  можливість консолідації зусиль представників державних органів та громад на шляху формування суспільства, що навчається впродовж життя в Україні.

 

Зворотнiй зв'язок
Надіслати